Katalitik Konvertör Arıza Belirtileri

Katalitik Konvertör Arıza Belirtileri

Katalitik Konvertör Arıza Belirtileri

Araçlar çalıştığı esnada doğaya zehirli gaz salınımı yapar. Bu salınımı önlemek açısından katalitik konvektör gibi çok önemli teknolojilerden biri olarak araçlarda kullanılır ve zararlı gazların azaltılmasında etkin bir rol oynar. Arıza durumunda bazı belirtiler sonucunda:
  • Araç altından tıkırtılar gelir.
  • Yakıt tüketimi artar. 
  • Araç performansı düşer.
  • Egzozdan kötü kokular gelir.
  • Egzozdan koyu ve yoğun duman çıkar.
  • Araç alt kısmı çok ısınır.
Her biri uyarıcı niteliği taşıyan bu belirtiler sürücülerin bir an evvel tedbir alması açısından büyük önem arz eder. Herhangi bir uyarıcı belirti durumunda işin uzmanı olan servisten yardım almak gerekir.
 
Katalitik konvertör arıza belirtileri araçtan gelen sakıncalı gazlarda yaşanan artış ile kendini gösterir. Genelde tıkanıklık gibi durumlar bu konuda sebep olarak tanımlanır. Tıkanıklığa bağlı olarak gaz salınımı konusunda istenen sınırların dışında bir sonucu görmek mümkün olur. Araçlarda artan emisyon yüzünden araçlar trafikte ve muayene esnasında zor bir süreç yaşar. Aracın egzoz siteminde ortaya çıkan arızalar çok zaman kaybetmeden çözüme bağlanmalıdır. Zararlı gazları filtre edecek bir sistem tüm canlılık için hayati önem taşır. Bu sistemin arızası sebebiyle araçların atmosferi kirleten gaz salınımı yaptığını unutmamak gerekir.
 
Araçta katalizör arızası durumunda çözüm için zamanında adım atmak gerekir. Genelde bu arızalı parçaların tamiri ve değişimi ile çözüm üretilir. Buradaki asıl amaç egzozdan çıkan gazın emisyon değerini normale döndürmektir. Arıza belirtilerine baktığınız zaman performans düşüklüğü başta olmak üzere çok fazla soruna tanıklık etmek mümkündür. Tüm bu sorunları aşmak için güven veren bir servis desteği ile çözüm oluşturmak gerekir.
 
Arıza durumunda hiç tereddüt etmeden servisimizden yardım alabilirsiniz. En kaliteli araç markaları için büyük bir dikkatle hazırlamış olduğumuz hizmetler, hem atmosferi koruyacak hem de aracınıza büyük katkı sağlayacaktır. İşinde uzman olan tecrübeli ekiplerimiz yüksek donanım kalitesi ile görevinin başındadır. Yedek parça tedarik ve değişim konusunda garantili hizmetlerimize güvenebilirsiniz. Modern iş istasyonlarımız bakım, onarım, tamir ve değişim konusunda en güvenilir adreslerin başında gelir. Katalizör gibi parçaları tedarik edip kolayca değiştirerek sizin için çözünmez sunarız. Böylelikle aracınız, standart emisyon ölçüleri ile sorunsuz bir yolculuk fırsatı bulur. Hem trafikte hem de muayenede zorlanmadan kafanız rahat bir şekilde süreçleri atlatabilirsiniz.
 

Katalitik Konvertör Arıza Belirtileri
Hemen Ara Yol Tarifi
X