Araba Turbo Arızası

Araba Turbo Arızası

Araba Turbo Arızası

Yakıtın yanma potansiyelini artıran bu sistem daha fazla hava desteği sağlar ve buna bağlı olarak motor yanma etkisinde artış görülür. Bu tür arızalarda birtakım belirtiler sorunun anlaşılması açısından önem arz eder. Bu sorunlar şu şekilde belirti, gösterir:
  • Araç performansı düşer.
  • Yakıt tüketimi artar.
  • Turbo basınç göstergesinde düşüş yaşanır.
  • Devir ivmesinde düşüş yaşanır.
  • Rampa ve benzer şartlarda zorlanma görülür.
  • Turbodan sesler gelir.
  • Arıza ışığı yanar.
  • Egzozdan yoğun beyaz duman gelir.
  • Araç yağ yakar ve yağda eksilme olur.
Aracın performansını olumsuz etkileyen ve konforunun kaybolmasına neden olan bu arıza, sarfiyatı da olumsuz etkileyen bir süreç olarak kendini gösterir.
 
Araba turbo arızası konfor kaybına ek olarak maddi açıdan da zarar oluşturur. Yanma etkisinin artması için yeterli hava sağlanmadığı durumlarda araç verimsiz ve performansı düşük hale gelir. Bu olumsuzlukların önüne geçebilmek açısından turbo sisteminin randımanlı şekilde çalışır durumda olması gerekir. Motorun içine havanın sıkışarak temin edilmesini sağlayan turbo sistemi, güçlü motor ve ekonomik ulaşım konusunda avantaj sağlar. Arıza durumunda ise sarfiyatın artması ve araç performansının bu durumdan çok olumsuz etkilenmesi söz konusu olur.
 
Turbo arızası fiyatı Koşulları yapılacak olan işleme göre değişkenlik gösterir. Yüksek sıcaklıklara ve zorlu çalışma koşullarına maruz kalmış olan araç turboları, zamana bağlı olarak ister istemez bazı sorunlar ortaya çıkarabilir. Genel olarak bu tip konularda perilik bakımlar önemli süreçlerdir. Herhangi bir sorunun daha da ilerlemeden ortaya çıkması için, araç kontrolleri sürecin daha ekonomik olmasına katkı sağlar. Deneyim ve tecrübe bakımından uzman kadroya sahip olan servisimiz her türlü turbo arızasında ekonomik fiyat çözümleri ile avantaj sağlar. Söz konusu bir hizmetin fiyatı olduğunda, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde rakamların yapılan hizmete göre belirlendiğini unutmamak gerekir. Araç turbo arızası fiyat koşulları araç marka kalitesine uygun hizmetler ile kendini göstermektedir. Servisimiz bünyesinde uzman kadrolarımız kaliteli hizmet ve ekonomik fiyat politikası ile size yardımcı olacaktır. Turbo arızalarının tamiri veya parça değişimi konusunda en nitelikli hizmetler tarafımızdan size sunulmaktadır. Modern ve gelişmiş iş istasyonlarımız, kaliteli ekipmanlarımız ve uzman ekiplerimiz her zaman görevinin başındadır. Değişim sonrasında aracınız eski performansına kavuşurken uygun fiyatlı hizmetler sizin memnuniyetinize neden olacaktır.
 

Araba Turbo Arızası
Hemen Ara Yol Tarifi
X